Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Aneta K., 19 let

fotografie studenta Kenclová Aneta

Stáž: 5.069 Sledování vztahu mezi biomasou a diverzitou rostlinných společenstev na Berounsku
Škola: Gymnázium Jana Nerudy


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
O tomto projektu jsem se poprvé dozvěděla na dni otevřených dveří ve Fyziologickém ústavu. Hned mě zaujal, protože dává studentům středních škol možnost se rozvinout v oboru, který je zajímá v profesionálním prostředí a je nedocenitelnou zkušeností do života. Konkrétní stáž mě pak zaujala tématem ekologie a biodiversity, neboť je to obor který bych ráda studovala i na vysoké škole a myslím, že je pro lidskou budoucnost klíčový.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Ráda bych vynalezla přístroj, který by byl schopný zpomalit, zastavit, nebo úplně vymazat globální oteplování. Byl by utajený a mohl by být použit jen pro případ naprosté katastrofy. Jinak by o něm lidstvo nevědělo, protože myslím, že je na naší civilizaci vypořádat se z problémy které jsme si sami způsobily a neměli bychom je ignorovat a nechat vše na nějakém stroji.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mým největším koníčkem je cestování. Ráda poznávám nové kultury, jazyky i země. Mimo to závodně lyžuji a věnuji se i plavání, józe a jízdě na kolečkových bruslích. Také hodně a ráda čtu a chodím do divadla nebo ho hraji.