Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Filip M., 20 let

fotografie studenta Marek Filip

Stáž: 2.059 Vodivé polymery: Příprava polyanilinu a studium jeho vlastností
Škola: Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do projektu Otevřená věda jsem se přihlásil již podruhé. První rok nadmíru splnil má očekávání a byl jsem velmi spokojen s organizací a možnostmi, kterým se stážistům dostává. Zároveň jsem měl úžasného lektora, který mne profesionálně vedl po celou dobu stáže. Na tuto stáž jsem se přihlásil z důvodu rozšíření již stávajících znalostí. Podle mne by člověk měl využít každé takové příležitosti, která se mu naskytne. A jelikož si myslím, že vědomosti jsou to nejdůležitější, co máme, tak se rád zapojuji do podobných akcí, jako je Otevřená věda.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych mohl momentálně cokoliv vynaleznout, byl by to nepochybně teleport. Pokud se budu držet typicky sci-fi roviny, tak si představte, jak efektivně byste náhle šetřili čas. Mně osobně by cesta do školy netrvala deset minut, ale jen pár sekund. Proto si myslím, že teleport má obrovský potenciál a je nutné zapracovat na jeho vynalezení.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mezi mé koníčky patří stolní tenis, který hraji již několik let. Zároveň miluji piškvorky, čtení a noční pozorování oblohy.