Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Robin O., 19 let

fotografie studenta Oswald Robin

Stáž: 17.023 Plants photosynthetic mechanisms under global changes
Škola: Gymnázium T. G. Masaryka Zastávka, příspěvková organizace


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Nejvíce mne zaujala vůbec ta možnost vyzkoušet si a podílet se na něčem, s čím se člověk jen tak ve škole neseznámí. Také mne zaujala rozmanitost výběru stáží, proto věřím, že mezi takovou spoustou možností si každý našel něco "svého". A vůbec už jen to pomyšlení, že bych mohl pracovat pod dohledem experta, spolupracovat s ním a působit tak v prostorách, kam bych se jen tak nepodíval, mne dočista fascinuje.
Na této stáži mne zaujala především aktuálnost tématu, neboť globální změny v dnešní době lidstvo pociťuje čím dál více. A proto by mne velice zajímalo, jaký dopad by měly tyto změny na průběh fotosyntézy, zda-li by ovlivnily tento děj zcela zásadně a pokud ano, tak do jaké míry.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Myslím, že touto odpovědí nebudu moc originální a o zmíněném vynálezu bude psát každý druhý, pokud bych si však mohl vybrat, jaký vynález by mi bylo ctí vymyslet/objevit, byly by to léky na Alzheimerovu chorobu, na virus HIV nebo rakovinu. A proč? Inu, v dnešní době jsou tyto nemoci značně rozšířeny a jejím následkům podléhají lidé na celém světě. Když si to tak vezmu, na téměř každém parte zemřelého, které jsem četl, jsem jako příčinu smrti objevil (pokud se jednalo o nemoc) rakovinu nebo Alzheimerovu chorobu. Léky by proto znamenaly zásadní zvrat nejen v medicíně, ale v celé lidské společnosti.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Koníčky jsem uvedl ve svém životopisu. Mezi mé hlavní koníčky patří rybaření a cestování (poznávání nových míst a věcí s nimi spojené).