Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Aneta F., 18 let

fotografie studenta Frajbišová Aneta

Stáž: 1.105 Jak kvasinkové buňky reagují na stres?
Škola: Gymnázium Václava Hraběte v Hořovicích


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Studium biologie a chemie je pro mě důležitou součástí mého života. A na VŠ se chci dále zabývat genetikou, molekulární biologií a virologií. Tento projekt mě zaujal okamžitě, protože bádání, pozorování a prozkoumávání mě baví a chtěla bych se tím i jednou živit.Na této stáži mě zaujalo již samotné téma jak kvasinkové buňky reagují na stres.Rozhodně mě zajímá celý proces zkoumání tohoto jevu a tato stáž by mi dala potřebné zkušenosti do budoucna, kterých bych si ohromně vážila.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Rozhodně bych se chtěla zabývat, jak již vyplynulo z předešlé otázky genetikou, molekulární biologií a virologií. Rostliny a zvířata mě zajímají odmalička a proto by jsem se chtěla zabývat genetikou a to zejména křížením dvou genů a zkoumat různá pozitiva a negativa u kombinací těchto genů. Jestli se mi můj sen vyplní a stanu se vědkyní, chtěla bych vynalézt nové typy užitkových hospodářských plodin, které by mohly růst a prosperovat i v zemích, kde nejsou moc dobré přírodní podmínky a tímto i trochu zpomalit hladomor.Závoreň bych chtěla i zkoumat přírodní léčiva pro lidi.Myslím, že všichni lidé na světě si zaslouží dostávat opravdu kvalitní a zdravotně nezávadné léky.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Mé záliby jsou samozřejmě chemie a biologie, ale dále i čtení, hudba, tanec, zpěv, cestování, rodina (včetně našich dvou pejsků) a přátelé.