Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2020 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2019

Zdeněk K., 18 let

fotografie studenta Krajíček Zdeněk

Stáž: 3.074 vývoj optických přístrojů s pomocí 3D tisku
Škola: VOŠ, SPŠ a JŠ Dolní Kralovice


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
3D tiskem se zabývám už rok, za tu dobu jsem se ale omezil pouze na mechanické projekty. Rád bych se chtěl naučit pracovat s optikou, protože zatím ji beru jen tak, že to "takhle funguje" a bojím se jí upravovat. Dále si myslím, že využívat 3D tisk pouze k mechanickým součástkám je podcenění celé technologie.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych mohl opravdu něco zlepšit, byla by to technologie akumulátorů el. energie. Jelikož je to velice aktuální téma vzhledem k rostoucí oblibě elektromobilů. Ideální akumulátor by se měl svou energetickou hustotou přibližovat k ropným produktům, což je zatím hudba vzdálené budoucnosti.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Deset let hraji na housle, chovám chameleona, zabývám se 3D tiskem (tiskárna ANYCUBIC I3 MEGA), hardwarovými aplikacemi (Arduino, mikroprocesory a SW pro ně), dále pak tvorbou webových stránek (HTML/CSS), programováním (C#, Arduino), zkoušel jsem konstruovat proudový motor (kovový, bohužel zatím nefunguje), konstruuji raketové motory (letí zatím do výšky asi 40m),znám teorii "velkých" raketových motorů, chemie a fyzika (zvláště ta jaderná)