Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Eliška J., 20 let

fotografie studenta Jelínková Eliška

Stáž: 3.073 Zpracování dat ze srážek v urychlovači LHC
Škola: Všeobecné a sportovní gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Účast na tomto projektu považuji za obrovskou příležitost pracovat s profesionálním lektorem na zajímavém tématu.
Na této stáži mě zaujalo, že se pracuje se skutečnými daty z LHC. Před nedávnem jsem navštívila areál CERNu ve Švýcarsku a také jsem se zúčastnila International Masterclasses, kde jsem pracovala s daty z experimentu ATLAS, a ráda bych se o tomto tématu dozvěděla ještě něco dalšího.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Mým snem je studovat jadernou fyziku, protože v ní vidím velký potenciál právě i v tomto směru. Jednou bych se opravdu chtěla vynálezcem stát a vymyslet například další metody radiologické léčby, nebo využití jaderné energie. Myslím, že tyto vynálezy by lidem v budoucnu velmi usnadnily život.

3. Tvoje záliby, koníčky:
V minulosti jsem vystřídala různé koníčky od břišních tanců, přes kroužek střelby po latinu. V současné době jsou však mými koníčky zejména klasická kytara, které se věnuji již jedenáctým rokem, knihy a umění. Ráda cestuji. Jsem velkým fanouškem Harryho Pottera. Mezi mé další aktivity také patří například kroužek fyziky a kroužek deskriptivní geometrie, s velkým nadšením se také podílím na akcích, jako jsou Noc vědců nebo naším gymnáziem pořádaný Den vědy.