Vyhledávání

Přihlašování na stáže Otevřená věda 2019 již skončilo.

Medailonky stážistů OV 2018

Kateřina K., 18 let

fotografie studenta Krajíčková Kateřina

Stáž: 3.081 How to look at a single molecule?
Škola: Gymnázium Boskovice


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Přihlásila jsem se, protože bych ráda vyzkoušela něco nového, získala nové vědomosti a zkušenosti. Na této stáži mě zaujalo téma - je to o fyzice, kterou bych chtěla později na VŠ studovat. Navíc by to mělo být z části o vakuu, což je specialita mého otce, takže bych to s ním mohla rozebírat. Také je stáž v angličtině, která mě baví, v současné době je velmi důležitá a tohle je jeden z nejlepších způsobů, jak bych se v ní mohla zdokonalit. Pracovat v angličtině na tématu, které mě zajímá.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Vymyslela bych způsob, jak získat energii z vakua a nebo z jakékoli temné hmoty či antihmoty, která se ve vakuu možná nachází. Podle toho, co nyní víme, je vesmír obrovský, takřka nekonečný. Ve vesmíru se nejspíše skoro všude nachází vakuum, mělo by ho tedy být opravdu velké množství. Díky tomu by lidstvo mělo mít téměř nekonečný zdroj energie.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Baví mě škola, hlavně fyzika, chemie a matematika. Hraji na klarinet v kapele Pružiny, tancuji ve folklórním souboru Velen a dělám step. Ráda také cestuji, čtu a sleduji americké seriály.