Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Anna U., 17 let

fotografie studenta Urushadze Anna

Stáž: 2.20.03 Studium mechanismů, kterými acetylcholin ve striatu řídí naši schopnost odnaučit se staré a naučit se nové
Škola: Gymnázium Botičská


1. Proč ses přihlásila do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
Do Otevřené vědy jsem se přihlásila proto, že se mi líbí myšlenka projektu, že se už na střední škole mohu účastnit výzkumu. Jelikož už minulý rok jsem se účastnila tohoto projektu a bavilo mě to, rozhodla jsem se znovu přihlásit. Tato stáž mě zaujala, protože souvisí s mozkem.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Kdybych byla vynálezcem, chtěla bych pochopit poruchu anencefalii a pokusit se vymyslet konstruktivní léčbu. Domnívám se, že by cesta mohla vést přes nějakou látku, která by podpořila vývoj mozku. Tento objev by poté mohl případně pomoci dalším poruchám.

3. Tvoje záliby, koníčky:
V mém volném čase se nejvíce věnuji klavíru a čtení. Ráda cestuji, protože se mi líbí poznávat nové kultury a učí mě to respektu. Také ráda chodím do divadla či na koncerty.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.