Medailonky stážistů

Seznamte se s našimi letošními stážisty a zjistěte, co je přivedlo na stáž Otevřené vědy.
Již letos na podzim se můžeš stát jedním z nich.

Marek H., 18 let

fotografie studenta Hanzl Marek

Stáž: 1.15.10 Simulace šíření elektromagnetických vln v nehomogenních strukturách
Škola: Gymnázium Luďka Pika


1. Proč ses přihlásil do projektu Otevřená věda Akademie věd ČR a co tě zaujalo na této stáži?
O projektu Otevřená věda jsem se dozvěděl asi týden před koncem registrace prostřednictvím školních stránek. Nabídka mě hned velmi zaujala, neboť jsem ji viděl jako jedinečnou příležitost, jak se naučit něco nového a praktického a jak se přímo zapojit do výzkumu na poli fyziky, a to ještě během střední školy.

2. Představ si, že jsi vynálezce – co bys vynalezl a proč?
Za předpokladu, že bych měl potřebné znalosti i prostředky, tak bych chtěl objevit něco, čím bych mohl prospět a pomoct celému lidstvu. A jelikož si myslím, že od další vývojové příčky nás dělí absence dostatečně výkonného a efektivního zdroje energie, tak bych nejspíše vynalez plně funkční fúzní reaktor, nebo něco podobného.

3. Tvoje záliby, koníčky:
Zajímám se o vývoj techniky. Volný čas trávím u počítače, čtením knih, turistikou a ve společnosti s přáteli. Chodím hrát kulečník a občas chodím i cvičit do posilovny.

NEZ kreslená věda

je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy z vědní oblasti (nejen) studentům a pedagogům středních škol.